• کانال تلگرام ما
  • صفحه اینستاگرام ما
  • صفحه آپارات ما

چگونه مصرف کولر گازی و آبی را کم کنیم؟

  • 0 نظر
  • 611 بازدید
  • دوشنبه 22 آبان 1396

چگونه مصرف کولر گازی و آبی را کم کنیم؟
چگونه مصرف کولر گازی و آبی را کم کنیم؟
5 از 5 بوسیله 4 رای
با رعایت نکاتی می توان مصرف انرژی کولرهای آبی و گازی را کاهش داد. با سایت بانه همراه باشید.و بهترین اطلاعات درباره کولر گازی اینورتر در بانه را از سایت بانه بخواهید.

وسایل سرمایشی نزدیک به 26 درصد برق مصرفی در خانه ها را سبب می شوند که با رعایت نکاتی می توان مصرف انرژی کولرهای آبی و گازی را کاهش داد.

به گزارش ایرنا، مصرف برق امروز (سه شنبه) با رسیدن به 53 هزار و 681 مگاوات، رکوردهای پیشین را جابجا کرد؛ بیشترین میزان مصرف برق در سال 1395، در سی ام تیرماه به میزان 53 هزار و 41 مگاوات ثبت شد.
بر پایه گزارش توانیر، مصرف برق امروز با رسیدن به این رقم، در عمل 640 مگاوات از میزان ثبت شده پارسال فراتر رفت. دیروز نیز مصرف برق 53 هزار و 197 مگاوات ثبت شد.
مدیرعامل شرکت توانیر، تاکید کرد هیچ برنامه ای برای اعمال خاموشی نداریم.
«آرش کردی» گفت:: مشترکان در ساعت های اوج مصرف برق (فاصله ساعت های 12 تا 16 و 19 تا 23)، با رعایت نکات ساده ای چون استفاده از دورکند کولرهای آبی، تنظیم درجه کولرهای گازی بین 23 تا 25 درجه، پرهیز از استفاده همزمان وسایل پرمصرف برقی در ساعت های اوج مصرف و... می توانند با کمک به کاهش هزینه های خود، مجموعه صنعت برق را نیز در خدمت رسانی بهتر یاری دهند.
به طور کلی وسایل سرمایشی را می توان به 2 نوع کولرهای گازی و کولرهای آبی تقسیم بندی کرد.
استفاده از کولر های گازی هزینه برق را به شدت افزایش می دهد؛ همچنین نصب کندانسور ها در سایه باعث جلوگیری از اتلاف میزان قابل توجهی از انرژی مصرفی این کولرها می شود.
برای استفاده از محصول بهتر است کولر های دارای آرم استاندارد با رتبه بهره وری انرژی بالا انتخاب شود؛ در صورتی که از یک محصول با رتبه بهره وری A به جای کولر با رتبه G استفاده شود می توان بیش از 40 درصد در میزان مصرف برق صرفه جویی کرد.
اقدام هایی مانند تمیز کردن فیلتر های کولر و نصب کردن سایبان روی کولر می تواند هزینه های مربوط به محصول را کاهش داد اما در هر صورت توجه داشته باشید که هزینه کم مصرف ترین محصول حدودا چهار برابر هزینه کولرهای آبی است.
کولرهای آبی هزینه کمتری نسبت به کولرهای گازی دارند و انرژی کمتری مصرف می کنند اما رعایت نکاتی باعث می شود که هزینه استفاده از این کولرها باز هم کاهش یابد.
باید هر سال پوشال های کولرهای آبی را عوض کنیم؛ این کار باعث می شود کولر انرژی کمتری مصرف کند. به طور معمول این اقدام باعث کاهش 10 درصدی مصرف برق کولرهای آبی می شود.
تا حد ممکن در طول روز کولر را روشن نگذاریم و از دور آهسته کولر استفاده کنیم.
همچنین می توان با نصب یک سایبان روی کولر، از اتلاف انرژی جلوگیری کرد.

نظرات خود را بیان کنید

ارسال نظر

  +     27   =   30  

برند محصولات سایت بانه

ال جی - LG سایت بانه

شنبه 09 دی 1396

اجنرال - OGeneral

شنبه 09 دی 1396

بیشتر >>

خدمات ما

خدمات فروش و ارسال کالا

دوشنبه 22 آبان 1396

خدمات پس از فروش

دوشنبه 22 آبان 1396

بیشتر >>

کالاهای سایت بانه

کولر گازی اینورتر گری 24000

سه شنبه 10 بهمن 1396

بیشتر >>