• کانال تلگرام ما
 • صفحه اینستاگرام ما
 • صفحه آپارات ما

بررسی تخصصی کولر گازی کم مصرف در بانه

 • 0 نظر
 • 475 بازدید
 • شنبه 26 اسفند 1396

بررسی تخصصی کولر گازی کم مصرف در بانه
بررسی تخصصی کولر گازی کم مصرف در بانه
4.7 از 5 بوسیله 5 رای
کولر گازی در سال های قبل به دلیل مصرف برق بالای آن طرفدار نداشته ولی در سال های اخیر با کم مصرف ( اینورتر ) شدن این محصول محبوبیت خاصی پیدا کرده است .کولرهای گازی کم‌ مصرف مدرن دو فرق اصلی با کولرهای قدیمی دارند که با همین تفاوت توانسته‌اند مشکلات مصرف برق را تا حد قابل قبولی کاهش دهند. محصولات کم مصرف دارای موتور روتاری می باشندو همچنین بعد از نزدیک شدن به دمای مورد نظر شما خاموش نمی شوند بلکه با تغییرسرعت گردش بار برودتی ایجاد شده را کم می کنند این کار باعث یک تنظیم و بالانس انرژی می شود.

با توجه به پیشرفت روز افزون علم و گسترش تکنولوژی در حوضه های مختلف زندگی ، جریان علم سال‌هاست که لوازم خانگی را هم پوشش می دهد و به پیشرفت آن کمک می کند.

قطعا یکی از مواردی که امروز به آن می‌پردازیم بحث صرفه جویی در مصرف انرژی تهویه های مطبوع است . سال‌هاست که ما برای رهایی از گرمای تابستان از روش هایی را پیش میگیریم ولی حدود ۱۰۰ سال است که تهویه ای به نام کولر گازی اختراع‌ شده که بازده بسیار خوبی دارد و مورد توجه مصرف کنندگان قرارگرفته که شما می‌توانید با کمترین دردسر از آن بهره مطلوب و مناسبی را ببرید .

 خرید کولر گازی کم مصرف در بانه

ابتدا مقایسه ای بین این نوع کولرها و مدل های قدیمی که مصرف برق بالایی داشتند داشته باشیم :

برای بررسی تفاوت محصولات کم مصرف و معمولی (قدیمی) ابتدا باید نحوه عملکرد این دو مدل را بررسی کنیم. در مقایسه تفاوت مدل کم مصرف اینورتر و معمولی باید دقت کرد که این دو مدل در سیکل مکانیکی و سیکل برودتی کاملا شبیه هم هستند و فقط در مدار الکتریکی با هم فرق دارند.

 کولر گازی اینورتر در بانه -1

در مدار الکتریکی مدل معمولی یک ترموستات به کار رفته شده که به صورت دیجیتال ( قطع و وصل) کار می کند . این ترموستات دما هوای برگشتی از فضای مورد نظر را می سنجد و با رسیدن دما به حد تنظیم شده آن جریان برق کمپرسور را وصل و آن را روشن میکند. در کولر های گازی معمولی کمپرسور با حداکثر توان خود روشن و تا رسیدن به دمای هوای محیط مطلوب ادامه می دهد.

سیکل تبرید :

سرما و برودت به خودی خود معنی ندارد و در اصل گرفتن گرمای محیط توسط سیکل تبرید باعث سرد شدن محیط میشود اما این سیکل بدون ماده مبرد نمیتواند باعث تولید سرما شود.

نحوه کارکرد کمپرسور های قدیمی و معمولی :

کمپرسور ( کلیه الکتروموتورها ) در زمان شروع به کار باید به اینرسی حرکتی غلبه کنند. ای کار باعث صرف نیروی بیش از نیروی لازم در زمان کارکرد الکتروموتور می شود . همین موضوع باعث افزایش انرژی مصرفی برق در زمان راه اندازی و شروع کمپرسور ها می شود . این افزایش انرژی به صورت لحظه ای گاهی خود را به 3 برابر هم می رساند که مضر است .

بنابراین در زمان راه اندازی کار معمولی افزایش لحظه ای جریان مصرفی برق تا 3 برابر است به طور مثال در زمان کارکرد جریانی معادل ۱۰ آمپر مصرف میکند در لحظه راه اندازی جریانی در حدود 20 آمپر بصورت لحظه ای از شبکه برق شهر میکشد و استفاده می کند . حال با توجه به دیمانسیون برق اکثر منازل که حدود ۲۵ آمپر می باشد و نباید فراموش شود که این میزان فقط جریان در لحظه راه اندازی است در صورتی که اگر دستگاه یا وسیله برقی دیگری هم در حال کارکردن باشد جریان برق مصرفی بیش از حد معمول است  و با وجود کنتور های برق دیجیتال کاملا این ارقام و مصارف قابل ثبت هستند.

مدل کم مصرف چگونه کار می کند؟

 تکنولوژی اینورتر کولر گازی در بانه -1

نحوه کار تمامی مدل ها به طوری است که گاز بسیار سردی که به گاز فریون معروف است و از ترکیبات شیمیایی مخصوصی برخورد دارند به‌ وسیله یک موتور قوی که کمپرسور نام دارد در سیکل یا همان لوله های محصول که اصطلاحاً خلأ شده و چیزی به جز این گاز در آن وجود ندارد به جریان در می آید گاز فریون زمانی که به پنل داخلی با همان اپراتور شما می‌رسد به‌وسیله باد گرمی که به کویل ها بر میخورد گرم شده و سرما را به محیط باز میگرداند و دوباره به پنل بیرونی یا همان کندانسور برگشته و براثر یک سیری از تغییرات آماده بازگشت به محیط داخلی منزل می شود و تمامی این اعمال مکش و پرتاب این گاز توسط کمپرسور انجام می پذیرد.

معرفی تکنولوژی اینورتر ( کم مصرف ) :

تکنولوژی تهویه هوای اینورتر راه حلی مدرن برای راحتی بیشتر ، تولید بالاتر و مصرف انرژی کمتر است . تکنولوژی اینورتر مصرف انرژی را تا 65 % کاهش می دهد و عملکرد قوی آن رسیدن به هوای دلخواه شما را سریع تر و دمای معین را نگه می دارد تا راحتی بیشتر شما را تضمین کند.

 خرید کولر گازی کم مصرف در بانه -1

کمپرسور های سیستم های بیشتر تهویه مطبوع از نظر نوع سیستم کارکرد می تواند دور ثابت یا متغیر اینورتر باشند . در کور گازی های با دور ثابت ، تنظیم دما بوسیله ی خاموش و روشن شدن کمپرسور انجام می گیرد و این عمر باعث وارد شدن شوک به سیستم برق و افزایش مصرف انرژی در طی کارکرد می شود اما در کولرهای گازی اینورتر به وسیله ی تغییر دور کمپرسور ، از خاموش روشن شدن مکرر جلوگیری شده که این فرآیند باعث صرفه جویی در مصرف برق و کاهش هزینه میگردد.

چگونه مدل کم مصرف را از مدل معمولی تشخیص دهیم :

در ایتدا باید به برچسب فنی یا پلاک محصول توجه کنید به طوری که این برچسب فنی اطلاعاتی می باشد که روی تمامی لوازم الکترونیکی ثبت شده که مشخصات زیادی را درباره دستگاه و نوع کارکرد آن به شما نشان می دهد به شکل زیر توجه کنید این تصویر برچسب فنی ۲ عدد مدل (کم‌مصرف) و مدل معمولی می باشد که برچسب شماره یک برچسب یک کمحصول اینورتر و برچسب شماره ۲ برچسب یک محصول معمولی می باشد.

  خرید کولر گازی اینورتر در بانه -1

نوع گاز کولر گازی کم‌مصرف در سایت بانه در ۹۵ % اوقات گاز R410a می باشد که در کولرهای معمولی این گاز R22 است و فرق این مورد را شما می‌توانید در برچسب فنی بالا رویت کنید

 کولر گازی اینورتر در بانه -1 کولر های کم مصرف نسبت به مدل های معمولی با آمپر کمتری فعالیت می کنند که این مورد را شما می‌توانید با مقایسه دو تصویر برچسب بالا تفاوت را ببینید.

مدل معمولی = ۱۲آمپر

مدل کم مصرف( اینورتر ) = ۳٫۲ آمپر

روش بعدی برای اطلاع از صحت کم مصرف بودن مدل اینورتر خود :

چک کردن وجود برد فرمان اتختصاصی اینورتر در کندانسور یا یونیت خارجی
در کولر های گازی اینورتر سایت بانه به دلیل نوع سیستم طراحی شده داخل کندانسور (پنل بیرونی) یک برد نسبتاً بزرگ قررا داده شده است که فرمان‌های کمپرسور روتاری را زیر نظر دارد که معمولاً در کولر های قدیمی و معمولی این برد وجود ندارد و اگر هم وجود داشته باشد کوچک‌تر و ابتدایی‌تر می باشد. مانند شکل

خرید در بانه

ما با پیشرفت تکنولوژی محصولات خود را بروز نگه می دارد که شما میتوانید محصولات کم مصرف اینورتر خریداری کنید . سایت بانه با بررسی انواع محصولات و معرفی و بیان مشخصات تخصصی آن ها به شما کمک می کند تا خرید خود را آگاهانه انجام دهید.

شماره های تماس برای اطلاع از قیمت کولر گازی (اینورتر) در بانه : ۰۹۱۸۴۹۳۷۶۹۶ / ۰۹۱۸۴۹۳۷۶۹۵ / ۰۹۱۸۴۰۱۲۸۲۰ / ۰۹۱۲۰۸۰۵۹۲۱ 

نظرات خود را بیان کنید

ارسال نظر

  +     بیست   =   بیست و شش