• کانال تلگرام ما
 • صفحه اینستاگرام ما
 • صفحه آپارات ما

راهنمای خرید کولر گازی

 • 0 نظر
 • 780 بازدید
 • چهارشنبه 25 بهمن 1396

راهنمای خرید کولر گازی
راهنمای خرید کولر گازی
4.59 از 5 بوسیله 11 رای
بهترین انتخاب در هنگام خرید برای انواع محیط و راه حل هایی برای جلوگیری از هزینه های بعد از خرید و رعایت نکاتی که به دوام محصول کمک میکند . سایت بانه : انتخاب بهترین نوع کولر گازی مناسب برای محیط های متفاوت با مناسبترین قیمت در بانه راه حل هایی برای جلوگیری از هزینه های بعد از خرید و رعایت نکاتی که به دوام محصول کمک میکنند . ما دراین بررسی و راهنما به شما خواهیم گفت که کدام مدل برای خرید به صرفه می باشد و کدام مناسب شما نیست با ما همراه باشید...

انواع مدل ها

• گردش معکوس (Reverse-cycle ) : مدل های گردش معکوس می توانند برای خنک کردن در تابستان و حرارت در زمستان استفاده شوند. سیستم های چرخه معکوس در واقع جزو ارزان ترین و موثرترین نوع حرارت دهنده ها برای فضاهای بزرگ در دراز مدت می باشند ، حتی اگر فقط برای چند روز یا هفته ، در زمستان بخواهید از سیستم گرمایشی آن استفاده کنید یک مدل چرخه معکوس می تواند بهترین گزینه برای شما باشد.

گردش معکوس

• فقط خنک کننده (Cooling-only) : اگر شما فقط برای تهویه هوا در تابستان نیاز به سیستمی سرمایشی دارید (برای مثال اگر در یک منطقه که شامل آب و هوای تابستان های گرم و زمستان های خفیف زندگی می کنید یا اگر در حال حاضر سیستم گرمایشی دیگری دارید) پس یک تهویه مطبوع خنک کننده می تواند برای شما مناسب باشد. معمولا ارزان تر از مدل های چرخه معکوس هستند و غیر از این موضوع ، همه ی ویژگی های مشابه را با هم دارند.

(برای اکثر خانوارها، یک سیستم تهویه مطبوع split گردش معکوس اینورتر بهترین گزینه خواهد بود) 

انواع نصب داخلی

انواع نصب داخلی

• دیوار بلند (High wall): شایع ترین شکل دستگاه split در واحد های داخلی ، نصب بر روی دیوار است . این اجازه را می دهد تا جریان هوا به راحتی در اطراف اتاق نفوذ کرده و هوا خنک شود و هوای داغ را به بالا و به خارج هدایت کند.

• نصب بروی کف (Floor-mounted) :  اگر در واحد داخلی برای سطح طبقه خود بروی دیوار نصب شده باشد - این نوع نصب (Floor-mounted) برای برخی از اتاق ها بهتر است و اگر شما به طور عمده از سیستم برای گرمایش استفاده می کنید، به نحوی عمل می کند که هوای گرم از کف بیرون می آید و به بالا(به سمت سقف اتاق) می رود.

• کاست (Cassette) : این نوع در سقف نصب می شود . برخی از مدل ها را می توان در سقف یا کف نصب کرد.

انتخاب سایز مناسب محصول برای محیط مورد نظر خود 

کاست

میزان (ظرفیت) خنک سازی و گرمایشی سیستم ها (اندازه) برحسب کیلو وات می باشد.یک اتاق کوچک ممکن است یک مدل 2/5 KW نیاز داشته باشد ، در حالی که یک فضای بزرگتر ممکن است 6 کیلو وات یا بیشتر نیاز داشته باشد. ضروری است که ظرفیت خنک کننده یا حرارت مورد نیاز سیستم تهویه مطبوع جدید خود را دقیقا محاسبه کنید.

سیستم تهویه مطبوع 

یک محاسبه آسان و کارآمد ، بیاییم تمام جزئیات اتاق را در نظر بگیریم:

اندازه اتاق برای کولر گازی درسایت بانه

  • اندازه اتاق : طول، عرض و ارتفاع.

  • نوع اتاق: اتاق نشیمن ،پذیرایی ، آشپزخانه، اتاق خواب و غیره.

  • اندازه و جهت پنجره ها و درهای شیشه ای. به طوری که یک پنجره بزرگ در شمال یا غرب، می تواند در تابستان گرما زیادی را از خود عبور دهد.

  • سایه و پرده روی پنجره.

  • عایق کف، سقف و دیوارها.

  • آب و هوای محلی.

ما در حال حاضر به گزینه هایی برای ساخت یک ماشین حساب برای تشخیص ظرفیت مناسب کولر گازی می پردازیم تا به شما کمک کند تا اندازه مناسب تهویه مطبوع را برای نیازهای خود تعیین کنید.

با توجه به اندازه محیط خود کولر مناسب خود را در سایت بانه انتخاب کنید :

محيط ١٠ تا ۱۵ متر ---------> كولر ١٢ هزار

محيط ٢٠تا ۴۰متر ---------> كولر ١٨ هزار 

محيط ۴۰تا ٧٠ متر ---------> كولر ٢٤ هزار 

محيط ٧٠ تا ١٠٠ متر ---------> كولر ٣٠ هزار

محيط ١٠٠تا١٥٠ متر ---------> كولر ٣٦ هزار

 نکته ی مهم دیگر : یک مدل با ظرفیت برابر یا کمی بیشتر برای اتاق انتخاب کنید ، به عنوان مثال، اگر شما طبق محاسبه برای اتاق نیاز به یک مدل 6kW داشته باشید ، باید برای تهویه مطبوع با ظرفیت خنک کننده در محدوده 6kW تا 6.5kW (تقریبا) گزینش کنید. احتمالا این برای اطمینان بهتر است تا یک مدل را کمی بالاتر از ظرفیت مورد نیاز از سطح انتظار در نظر بگیرید؛ ممکن است یک مقدار صدای اضافی در دماهای شدید بگوش برسد ولی با توجه به ظرفیت درست در نظر گرفته شده طبیعی بوده و بیشتر نخواهد شد.

  • مدل هایی که برای ظرفیت یک اتاق بسیار قدرتمند هستند ممکن است برای رسیدن به دمای مورد نظر، گردش های مکرری را داشته باشند،که مانند گاز دادنهای مکرر به ماشین برای حفظ سرعت است.این باعث می شود که اتاق خیلی سرد یا گرم شود.در ضمن رطوبت ناکافی (به عنوان مثال، آب و هوای خیلی خشک) باعث افزایش مصرف انرژی و هزینه های در حال اجرا و آسیب به دستگاه خواهد شد .

  • دستگاه های تحت فشار ممکن است هوا را خیلی خشک کنند و به همین ترتیب شما بیش از حد از گرما رنج ببرید.

 هزینه های بعد از خرید

 هزینه های بعد از خریددر سایت بانه

  لوازم گرمایشی و خنک کننده حدودا 40 درصد از مصرف انرژی متوسط خانه ها را تشکیل می دهند. برای صرفه جویی در هزینه هنگام اجرای سیستم تهویه مطبوع، چندین کار انجام دهید :

  • حجم: داشتن اندازه مناسب تهویه هوا یک قدم مهم است (انتخاب ظرفیت مناسب).

  • رتبه بندی ستاره: یک مدل با ستاره های بیشتر کارایی بیشتری خواهد داشت و از قدرت کمتر از یک مدل با ستاره های کمتر استفاده می کند.

سایت بانه تهویه مطبوع برای خنک سازی و بازده گرما را دقیق تر از رتبه بندی ستاره ها بررسی میکند.جهت راهنمایی بیشتر با کارشناسان سایت بانه تماس بگیرید.

  • هوای خانه خود را به عنوان انرژی کارآمد در نظر بگیرید.

  • اگر سیستم تهویه هوا دارای حالت صرفه جویی در مصرف انرژی (حالت اکو) باشد، از آن حالت استفاده کنید.

  • ترموستات (دمای هدف) را در دمای معین تنظیم کنید تا سیستم نتواند بیش از حد توان کار کند .

 حفظ دمای مناسب در خانه

 دمای مناسب کولر گازی درسایت بانه

 در یک روز گرم –  33 درجه سانتیگراد - ممکن است وسوسه شوید تا تهویه مطبوع تا 20 درجه سانتیگراد قرار دهید تا در صورت امکان خنک شوید. اما اگر بتوانید با تنظیم درجه حرارت در 25 درجه سانتی گراد هم به دمای دلخواهتان برسید، نه تنها صرفه جویی در   استهلاک موتور تهویه مطبوع کرده اید همچنین صرفه جویی بزرگی در هزینه های انرژی خود خواهید داشت. 

 هر درجه سردتر و یا گرمتر در زمستان می تواند حدود 10 درصد هزینه های عملیاتی را اضافه کند.

 همین اصل در فصل زمستان نیز برقرار است اگر دمای بیرون اتاق 10 درجه سانتیگراد باشد، سعی کنید درجه حرارت داخلی را به 18 درجه سانتیگراد بجای 25 درجه سانتی گراد تنظیم کنید (اگر لازم باشد، یک بلوز بپوشید).

به طور کلی با تنظیم دما حدود 8 درجه سانتی گراد شما بیشترین بهره را خواهید برد بنابر این در دمای 35 درجه سانتیگراد، ترموستات داخلی خود را تا 27 درجه سانتیگراد تنظیم کنید. در حقیقت، اکثر مردم هنوز به دمای کمتری می روند، اما سعی نکنید خیلی فراتر از این اختلاف 8 درجه سانتیگراد داشته باشید. شما احتمالا می توانید یک دستگاه بزرگتر را انتخاب کنید اگر خانه شما به خوبی عایق شده باشد.

نظرات خود را بیان کنید

ارسال نظر

  +     32   =   44  

تصاویر جانبی

 جانبی خرید -1
 جانبی خرید -1
 جانبی خرید -1
 جانبی خرید -1
 جانبی خرید -1
 جانبی خرید -1
 جانبی خرید -1

برند محصولات سایت بانه

ال جی - LG سایت بانه

شنبه 09 دی 1396

بیشتر >>

مقالات سایت بانه

خرید کولر گازی

دوشنبه 27 فروردین 1397

کولر گازی جنرال

چهارشنبه 29 فروردین 1397

فیلتر پلاس‌ مستر آیونایزر

جمعه 10 فروردین 1397

بیشتر >>